Świąteczne kodzenie

Coraz bliżej święta.. Coraz bliżej święta…

W sumie to nie wiele się pomyliłem, bo temperatura na zewnątrz każe się grubiej ubierać.

Co zrobiłem w ostatnich dniach?

  1. Dodałem routing dla pracowników
  2. Dodałem widok dodawania pracownika
  3. Wykorzystałem S3 amazona do hostingu fontów Font-awsome
  4. Stworzyłem Schema dla dokumentu pracownik
  5. Pomęczyłem się z git’em

Ad. 1. Cały kod odpowiedzialny za routing jest w tym commit’cie. Miałem troszeczkę problemów w momencie odwołania do odpowiedniego widoku. Odwołanie w router do ‚/’ tak naprawdę jest odpowiedzialne za odwołanie ‚/employee’.

Ad. 2. Cały plik widoku dodawania pracownika jest tutaj. Zostały dodane dodatkowe rzeczy. Plugin do bootstrapa odpowiedzialny za datepicker. Wszystko korzysta z cdnjs.com.

Ad. 3. Konieczne okazało się wczytanie fontów. Hostowany bootstrap na cdnjs w wersji 4 nie posiada glyphów. Tak naprawę potrzebna była mi tylko jedna ikona, odpowiedzialna, za ikonę kalendarza. Wykorzystałem inną bibliotekę fontów Font-awsome. Nie chcę jednak hostować plików statycznych na serwerze heroku. W tym celu skorzystałem z S3 amazona.

Zawsze przy udostępnianiu publicznym bucketa, jest trochę pod górkę, w związku z prawami dostępu. Jednak z poziomu dashboard S3 istnieje magiczny przycisk „make public” i cały problem znika.

amazon-s3

Fajną featurą jest możliwość włączenia logowania. Jednak dopiero włączenie płatnej opcji, daje możliwość śledzenie na bieżąco wydatków. Jest to potrzebne, jak by ktoś „ukradł” nasz hostowany plik i zasysał go w znacznej ilości. W konsekwencji może to nas narazić na znaczne koszty.

Ad. 4. Stworzyłem Schemę, dzięki której będę mógł zapisywać pracowników. Wewnątrz schemy, mam tablice, bowiem niektóre elementy mogą występować wielokrotnie w trakcie zatrudnienia.

Ad. 5. W pewnym momencie musiałem cofnąć się do stabilnego commita, ale dotychczasowe zmiany nie były wypchane na zdalne repo. Pojawił się komunikat mniej więcej, że jestem 2 commity za HEAD’em i żeby ich nie stracić, należy użyć komendy git branch nazwa. Dzięki temu nie straciłem znacznej części wczorajszej pracy. Potem oczywiście potrzebny był merge do mastera, ale obyło się bez konfliktów.

Do zrobienia

  1. Zapis formularza (na razie bez wielokrotnych pól)
  2. Edycja pól (na razie bez wielokrotnych pól)
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s